ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > Prawybory na Prezydenta Miasta Krakowa i szkolne wybory Samorządu Uczniowskiego

Prawybory na Prezydenta Miasta Krakowa i szkolne wybory Samorządu Uczniowskiego

W dniach 8-12.10.2018 r. w naszej szkole odbyły się prawybory na Prezydenta Miasta Krakowa i wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Głosujący mogli wybrać swoich kandydatów. Do głosowania było uprawnionych 507 osób (468 uczniów i 39 pracowników szkoły).

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwali: Pani wicedyrektor szkoły i nauczyciel wiedzy o społeczeństwie Magdalena Piórecka oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Pani Barbara Gawin i Pan Wojciech Zgud.

W prawyborach na Prezydenta Krakowa największe poparcie otrzymali:

  1. Pan Jacek Majchrowski – 102 głosy,
  2. Pan Łukasz Gibała – 88 głosów,
  3. Pani Małgorzata Wassermann – 65 głosów.

Wybory do SU:

Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne reklamy, które były wyświetlane na szkolnych telebimach. Uczniowie w ten sposób zaprezentowali  hasła wyborcze  i najważniejsze punkty swojego programu.

Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:
Przewodniczącą SU została Katarzyna Chajduga z klasy 2 A, która otrzymała 96 głosów. Funkcję  wiceprzewodniczących powierzono Szymonowi Setkowiczowi z klasy 2 A – 92 głosy i Wincentemu Wrześniowskiemu z klasy 1 TL – 81 głosów. Stanowisko skarbnika przypadło Sarze Górce z klasy 2 B – 72 głosy.

Oddano 11 nieważnych głosów

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, głosującym za wysoką frekwencję,

a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.
Współpracujemy z: