Start > Aktualności > Aktualności > ŚLADAMI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – PIELGRZYMKA DO KRAKOWSKIEGO SANKTUARIUM

ŚLADAMI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – PIELGRZYMKA DO KRAKOWSKIEGO SANKTUARIUM

Dnia 05.04.2024 roku, uczniowie klas maturalnych ZSRiP wraz z opiekunem drem Robertem Warchałem wyruszyli na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.
Pobyt w krakowskich Łagiewnikach rozpoczęliśmy od poznania historii klasztoru. Dowiedzieliśmy się o korzeniach tego miejsca oraz o znaczeniu, jakie ma dla wiernych z całego świata. Następnie udaliśmy się do celi św. Faustyny Kowalskiej, gdzie mieliśmy możliwość zanurzenia się w jej życiowych przeżyciach oraz zapoznania się ze świadectwami cudów i podziękowaniami skierowanymi do tej niezwykłej postaci.
Kolejnym punktem naszej pielgrzymki było zwiedzanie poszczególnych obiektów sakralnych w kompleksie klasztornym Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W Kaplicy św. Józefa mieliśmy chwilę na modlitwę przed cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego oraz oddanie czci relikwiom św. Faustyny.
Następnie udaliśmy się do Bazyliki Bożego Miłosierdzia, gdzie czekała na nas adoracja Najświętszego Sakramentu oraz pogłębienie wiedzy o życiu i działalności św. Faustyny Kowalskiej. Słuchając historii jej życia mogliśmy lepiej zrozumieć przesłanie miłosierdzia, które przyniosła światu.