Start > Aktualności > Aktualności > Śladem europejskiej tożsamości Krakowa

Śladem europejskiej tożsamości Krakowa

27 września 2016 roku uczniowie klas: 2AR i 2BR uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu, jakim było zejście do Podziemi Rynku Głównego na głębokość kilku metrów, by przejść szlakiem turystycznym świadczącym o wielowiekowej historii naszego miasta.

Pani przewodnik zapoznała nas z główną ideą zwiedzanej ekspozycji. Mówiła o znaczeniu naszej metropolii  w epoce średniowiecza i renesansu, o brukach pamiętających najdawniejsze czasy sprzed i po lokacji Krakowa, o zwyczajach, obyczajach i zwykłej codzienności życia  miasta zobrazowanej zgromadzonymi eksponatami.

Mogliśmy zmierzyć się i zważyć według miary średniowiecznej, skorzystać z interaktywnych ekranów przenoszących nas w daleką przeszłość. Duże wrażenie zrobił na nas widok na wieże Kościoła Mariackiego widziany spod  wód Fontanny znajdującej się na płycie Rynku, w sąsiedztwie krakowskich  kwiaciarek.

Po wyjściu z muzeum naszym oczom ukazał się kolorowy szpaler straganów, na których rzemieślnicy prezentowali różnorodne wyroby związane z tradycją naszego regionu. Możemy więc z przekonaniem powiedzieć, że Kraków do dnia dzisiejszego kultywuje od zarania tradycję , w której rzemiosło i handel tworzyły ekonomiczne podwaliny naszego miasta.

[huge_it_gallery id=”16″]