Start > Aktualności > Aktualności > Spotkanie z gimnazjalistami w SP 50

Spotkanie z gimnazjalistami w SP 50

Czy historia i zapoznawanie się z ofertą edukacyjną szkoły może iść w parze ?
Oczywiście, że tak, czego dowodem jest żywa lekcja historii, połączona ze spotkaniem, na którym młodzi ludzie mogą dowiedzieć się o wszystkich przywilejach jakie spotkają ich, kiedy wybiorą akurat naszą szkołę, ale też o kierunkach kształcenia, trendach jakie utrzymują się na rynku pracy, czy też możliwościach dalszej edukacji po ukończeniu średniej szkoły o takim profilu.
W piątek odwiedziliśmy bardzo starą i cenioną Szkołę Podstawową nr 50 im. Włodzimierza Tetmajera, gdzie spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem, za co serdecznie dziękujemy m.in. pani mgr Agnieszce Dębińskiej.
W czasie trwania spotkań uczniowie SP 50 poznali wiele ciekawych informacji, związanych z historią  II Wojny Światowej, Legionach i Marszałku Piłsudskim, o tym ostatnim opowiadał członek jego rodziny a zarazem osoba związana z grupami rekonstukcyjnymi, Tomasz Jamróz-Piłsudski.
Mogliśmy zobaczyć umundurowanie, rekwizyty, które pamiętają czasy I i II Wojny Światowej, co stanowiła nie lada atrakcję. Oklaski na koniec lekcji były chyba najlepszą nagrodą, jaka mogła nas spotkać na koniec, dziękujemy.
Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie miała dalszy ciąg 😉
Całość spotkania zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele ZSRiP W. Zgud i R. Matus, dziękujemy!