Start > Aktualności > Aktualności > SPOTKANIE Z „WYRWANYMI”: REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA MŁODZIEŻY

SPOTKANIE Z „WYRWANYMI”: REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA MŁODZIEŻY

Dnia 7 marca 2024 roku w Krakowie odbyły się rekolekcje dla młodzieży, zorganizowane przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Nauczyciele ZSRiP w Krakowie, p. Kamila Bielamowicz oraz p. Robert Warchał, pełnili rolę opiekunów podczas tego wydarzenia. Uczniowie mieli okazję wysłuchać świadectwa nawrócenia dwóch mężczyzn, Jacka i Piotra, znanych jako „Wyrwani”. Opowiedzieli oni o swojej drodze do odnalezienia prawdziwej miłości – Chrystusa. Podkreślili, że mimo swoich słabości, dzięki łasce Bożej, są wolni od nałogów. Ich historia była dowodem na to, że Bóg może przemienić nawet najtrudniejsze życiowe sytuacje.

Po inspirującym spotkaniu nastąpiła przerwa, podczas której uczestnicy mieli okazję wziąć udział w targach wspólnot, co stanowiło szansę do nawiązania relacji z innymi uczestnikami oraz pogłębienia duchowej więzi. Podczas rekolekcji odbyła się także wyjątkowa wystawa Całunu Turyńskiego, przygotowana przez Zgromadzenie Księży Legionistów Chrystusa we współpracy z Fundacją Othonia oraz Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie. Ekspozycja ta prezentowała historię powstania Całunu oraz najnowsze dowody naukowe na autentyczność płótna i jego zgodność z ewangelicznymi opisami Męki Chrystusa. Zwiedzający mieli okazję bliżej przyjrzeć się tajemnicy tego zjawiska oraz doświadczyć refleksji nad głębokim znaczeniem Całunu w kontekście Ewangelii.

Następnie uczniowie wzięli udział w adoracji oraz skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania. Rekolekcje zakończyła Msza Święta, której przewodniczył biskup Robert Chrząszcz. Była to najlepsza okazja do spotkania z Jezusem Chrystusem w Eucharystii oraz do wzmożonej modlitwy za nawrócenie i duchowy rozwój młodzieży. Rekolekcje dla młodzieży w Krakowie stanowiły niezwykłe doświadczenie duchowe, które pozwoliło uczestnikom na pogłębienie wiary oraz refleksję nad swoim życiem w kontekście wartości chrześcijańskich. Dzięki świadectwom „Wyrwanych” oraz wspólnej modlitwie podczas Mszy Świętej, młodzież mogła doświadczyć zbliżenia do Boga oraz zainspirować się do dalszego rozwoju duchowego.