Start > Aktualności > Aktualności > STARTUJEMY PO MARZENIA – CYKL WARSZTATÓW Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI!

STARTUJEMY PO MARZENIA – CYKL WARSZTATÓW Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI!

W październiku rozpoczęliśmy udział w projekcie edukacyjnym Krakowskiego Ośrodka Kariery „Startuj po marzenia, stwórz swój start–up”.

Projekt ten przeznaczony jest dla uczniów szkół branżowych  i technicznych z Krakowa, który ma na celu wypracowanie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych, pobudzenie do kreatywnych działań oraz wsparcia w samodzielnej aktywności zawodowej. W proces tworzenia start-upów zaangażowani zostali również przedstawicieli biznesu oraz wykładowcy Wyższych Krakowskich Uczelni.

Uczniowie mają możliwość uczestnictwa w cyklicznych warsztatach, podczas których będą poznawać podstawy przedsiębiorczości, przygotowując się do samodzielnego prowadzenia działalności w formie startupów. Jedną z metod prowadzenia zajęć będzie grywalizacja, forma nauki przez zabawę.
Finałem działań będzie konkurs polegający na stworzeniu przez uczniów projektów Start-upów, które przedstawią przed lożą ekspertów
Najlepsze pomysły i prezentacje zostaną nagrodzone, zespół i opiekun otrzymają cenne nagrody, a szkoła certyfikat.
I tak 25.10.2023 uczniowie z klasy 2 BMW, 2 TL, 3TL oraz 3 BB pod opieką p. Anity Dudek- Sas wzięli udział w pierwszych warsztatach.

Kolejne spotkanie odbyło się 7.11.2023 r. z udziałem naszej młodzieży pod opieką pani Edyty Gawin. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach nt. „Zakładanie działalności gospodarczej, krok po kroku” prowadzonych przez panią Marzenę Mikołajczak oraz „Nowe metody i techniki rozwijające kreatywność (m.in. storyline, storytelling, rysunek narracyjny) – pod przewodnictwem pan Andrzeja Pecia.