Start > Aktualności > Aktualności > SUKCES NASZEJ SZKOŁY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „ŻYWE OBRAZY TETMAJERA”

SUKCES NASZEJ SZKOŁY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „ŻYWE OBRAZY TETMAJERA”

W czerwcu 2023 roku nasza Szkoła uczestniczyła w konkursie „Żywe obrazy Włodzimierza Tetmajera” (inspirowanym twórczością Włodzimierza Tetmajera), przygotowanym przez Muzeum Krakowa w ramach obchodów „Roku Włodzimierza Tetmajera”. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować krótki film lub fotografię przedstawiające odtworzone sceny z wybranego dzieła Włodzimierza Tetmajera. Każdy mógł się przenieść na przykład w sielski krajobraz Bronowic z początków XX w.

Rok 2023 został ogłoszony przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej rokiem Włodzimierza Tetmajera, artysty malarza czołowego przedstawiciela Młodej Polski, polityka i działacza niepodległościowego. To w jego dworze, w podkrakowskich wówczas, Bronowicach odbyło się wesele Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną. Wesele, które Stanisław Wyspiański opisał w najsłynniejszym polskim dramacie „Wesele”.

Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie: Joanna Klimczyk, Monika Kuczara, Dominika Pytel, Jagoda Koniówka, Milena Sapko, Bernadetta Gawron, Bartosz Dudzik, Kacper Mizera i Jakub Nowak pod opieką nauczycieli: p. Barbary Piotrowskiej, p. Barbary Gawin i p. Wojciecha Zguda. Serdeczne podziękowania dla p. Wiolety Micherdy za akompaniament do filmów.

Ekipa z Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie okazała się bezkonkurencyjna i zajęła trzy pierwsze miejsca w kategorii FILM. Prezentujemy zdjęcia z dnia realizacji projektu gali finałowej z dnia 2 września 2023 r.

🎥Film Grupowa

I miejsce – „Obieranie ziemniaków” ; śpiew: Jagoda Koniówka

II miejsce – „Żniwa” ; gra na skrzypcach: pani Wioleta Micherda (nauczyciel geografii);

III miejsce – „Portret Żony” ; gra na skrzypcach: pani Wioleta Micherda (nauczyciel geografii).

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i kreatywności oraz wytrwałości pomimo niesprzyjających warunków pogodowych!