Start > Aktualności > Aktualności > ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE

ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE

W piątkowe przedpołudnie młodzież szkolna zebrała się wraz z Dyrekcją Szkoły, nauczycielami i wychowawcami w auli szkolnej na Konkursie Kolęd i Pastorałek.

Dzięki pani Barbarze Gawin młodzież mogła wziąć udział w konkurencji sprawdzającej znajomość kolęd i innych utworów związanych ze świętami Bożego Narodzenia w języku angielskim. Ta część wprowadziła zebranych w klimat świąt i dodała odwagi drużynom, które następnie pod okiem Jury (Dyrektor Szkoły p. Elżbieta Kosacka, Wicedyrektorzy: p. Magdalena Piórecka i p. Kazimierz Mastek, nauczyciele p. Sabina Dudek, p. Edyta Gawin) oraz prowadzącej konkurs – pani Pauliny Zachary, odgadywały tytuły kolęd i pastorałek granych na pianinie przez nauczyciela wychowania fizycznego – pana Michała Tkaczyka, a następnie śpiewały je i otrzymywały za to odpowiednią liczbę punktów.

Młodzież bawiła się znakomicie. W ostatniej decydującej konkurencji drużyny miały wypisać na karteczkach jak największą ilość tytułów utworów świątecznych, których jeszcze nie grano i nie śpiewano w czasie tegoż konkursu.

Zwycięzcami Konkursu Kolęd i Pastorałek została wyjątkowo szybka i charyzmatyczna klasa – 1 A. Gratulacje!

Na drugiej pozycji znalazła się klasa 1 ZSK, a na trzeciej klasa 4 HE. Wyróżniono klasę 2 B.

Podczas przedświątecznego spotkania pani P. Zachara wraz z panią Dyrektor E. Kosacką wręczyły podziękowania uczniom, którzy udzielali się w Szkolnym Kole Wolontariatu.

Na koniec wszyscy zebrani – nauczyciele i uczniowie – wspólnie zaśpiewali kolędy przy znakomitym akompaniamencie p. Michała Tkaczyka.

Dziękujemy organizatorom i uczniom życząc wszystkim zdrowych, radosnych Świąt!