Start > Aktualności > Aktualności > ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI 2023

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI 2023

Drodzy Uczniowie! – Jeżeli lubicie fotografować ten konkurs jest właśnie dla WAS!

27 września rokrocznie obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki.

Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów, a szczególnie klasy turystyczne, do wzięcia udziału w konkursach promujących turystykę poznawczą.

1. Konkurs fotograficzny „Rewitalizacja i rekultywacja miejsc w Małopolsce”. Należy wykonać fotografie przedstawiające przykłady miejsc, którym przywrócono walory użyteczności, często nadając nową funkcjonalność.
    Fotografie należy przesłać na adres mailowy dzienturystyki.zsrip@op.pl do dnia 29.09.2023 r.
  1. Konkurs na Facebooku „Hiszpańskie MIASTA”. Należy przesłać główne hasło krzyżówki i odpowiedzieć na pytanie.
    Hasłami krzyżówki będą nazwy hiszpańskich miast, których panoramy będą pojawiały się na stronie szkolnego Facebooka w dniach 22, 25 i 26 września 2023 r. Natomiast krzyżówka oraz pytanie zostanie upublicznione w dniu 27.09.2023 r.
    Hasła należy przesyłać na adres mailowy dzienturystyki.zsrip@op.pl do dnia 27.09.2023 r.

Szczegóły w regulaminach konkursów i u organizatorów.

Hiszpańskie miasta – Dzień Turystyki

Konkurs Fotograficzny – Dzień Turystyki

Zgromadzenie Ogólne UNWTO co roku wyznacza gospodarza obchodów Światowego Dnia Turystyki. Tegoroczne obchody odbędą się w Indiach pod hasłem przewodnim „Turystyka i zielone inwestycje”.

Z tej okazji 27 września w szczególności zapraszamy klasy turystyczne ( 1TT, 2TT, 3TT, 4TT, 5 TT) oraz wszystkich pozostałych uczniów oraz nauczycieli do ubrania się na zielono.

Zapraszamy do wspólnej zabawy !

Organizatorzy: Nauczyciele geografii oraz nauczyciele przedmiotów turystycznych