Start > Aktualności > Aktualności > ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY I ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY I ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W dniu 01 października 2020 r. w Kościele pw. św. Kazimierza w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. ks. kard. A. S. Sapiehy. W uroczystości brali udział wszyscy uczniowie, a klasy które miały w tym dniu praktyki, były reprezentowane przez swoich przedstawicieli. Akt ślubowania rozpoczęła przewodnicząca szkoły Natalia Markowska, wprowadzając sztandar. Następnie pierwszoklasiści dumie wypowiedzieli słowa roty. Na koniec, już do pełnoprawnych uczniów naszej szkoły, zwróciła się Pani Dyrektor Elżbieta Kosacka, która przekazała, jakimi wartościami powinni kierować się na swojej ścieżce edukacyjnej, ale też w życiu prywatnym. Przybliżyła też postać Patrona Szkoły Ks. Kard . Adama Stefana Sapiehy i to, co dla niego było najważniejsze. Otóż… człowiek.
Po ślubowaniu odbyła się Msza Święta w intencji społeczności szkolnej, po której pierwsze klasy udały się wraz z opiekunami i sztandarem szkoły do Katedry Wawelskiej, aby złożyć kwiaty na krypcie naszego Patrona.