Start > Aktualności > Aktualności > ŚWIĘTO RZEMIOSŁA POLSKIEGO 2022

ŚWIĘTO RZEMIOSŁA POLSKIEGO 2022

W dniu 21 maja 2022 r. Pani Dyrektor Elżbieta Kosacka, wraz z delegacją Nauczycieli i Uczniów ZSRiP MIRiP, uczestniczyła w obchodach Święta Rzemiosła na Rynku Głównym w Krakowie.

Uroczystości zainaugurowała uroczysta Msza Święta w Bazylice Mariackiej. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz miasta, Zarząd Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie z Prezesem Januszem Kowalskim na czele, Starsi Cechów, Prezesi Spółdzielni Rzemieślniczych, rzemieślnicy i ich rodziny, młodzi adepci zawodów rzemieślniczych. W stallach znaleźli się goście: minister Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk, dyrektor Wydziału Rewaloryzacji Zabytków i Dziedzictwa Narodowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Joanna Florkiewicz – Kamieniarczyk, prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, członek Zarządu Związku Rzemiosło Polskiego Tadeusz Szewczyk, starszy Bractwa Kurkowego Zdzisław Grzelka, z królem kurkowym AD 2019-2021 Adamem Rajpoldem z marszałkami Rafałem  Kowalem i Dariuszem Kaczmarczykiem oraz królem kurkowym elektem Janem Grzegorzem Pacutem. Mszę świętą odprawił kapelan Rzemiosła Małopolskiego ks. inf. Dariusz Raś.

Szczegółowy opis wydarzeń tego dnia pod linkiem: http://izba.krakow.pl/item/882-swieto-rzemiosla-2022-w-krakowie