Start > Aktualności > Aktualności > ŚWIĘTUJEMY ROK KOPERNIKA, CZYLI LECIMY W KOSMOS

ŚWIĘTUJEMY ROK KOPERNIKA, CZYLI LECIMY W KOSMOS

W dniu 17 lutego 2023 r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz odwiedzili Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. M. Kopernika w Śląskim Parku Nauki w Chorzowie. To nasza pierwsza wycieczka w tym roku kalendarzowym poświęconym Mikołajowi Kopernikowi – z okazji jego 550. rocznicy urodzin.

Tym razem fascynującą podróż w kosmos odbyły klasy 2 TH, 2 TT, 3 BFS, 1 TL i 3 BA –  pod opieką: p. G. Onyszkiewicza, p. H. Kuczaja, p. A. Dudek-Sas i p. E. Gawin.

W czasie wycieczki uczniowie zwiedzili interaktywną wystawę poświęconą zjawiskom geofizycznym, w czasie której mogli przeżyć małe trzęsienie ziemi, zobaczyć proces tworzenia się chmury oraz burzy, jak też zobaczyli wiele innych atrakcji.

Uczestniczyli też w zajęciach dydaktycznych o tematyce kosmicznej i oglądali niebo zmieniające się w poszczególnych porach roku. Były to znakomite projekcje wykorzystujące najnowsze technologie poświęcone ruchowi Ziemi wokół Słońca, najbardziej charakterystycznym gwiezdnym konstelacjom, planetom i drobniejszym obiektom znajdującym się lata świetlne od nas.

Panorama nocnego nieba i ciał niebieskich na długo pozostaną w naszej pamięci.