ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > ŚWIĘTY JÓZEF – PATRON RZEMIEŚLNIKÓW

ŚWIĘTY JÓZEF – PATRON RZEMIEŚLNIKÓW

Dnia 31 marca 2023 roku uczniowie ZSRiP wraz z nauczycielem drem Robertem Warchałem udali się do Bazyliki Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie. Idąc szlakiem krakowskiego getta, uczniowie zdobyli informacje z zakresu historii przedwojennego Podgórza oraz poznali sylwetkę Tadeusza Pankiewicza. Wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania Sanktuarium św. Józefa, gdzie młodzież miała okazję poznać patrona rzemieślników, świętego Józefa. W obiekcie sakralnym uczniowie obejrzeli kaplicę adoracji, ołtarz w głównym prezbiterium oraz ołtarz boczny przedstawiający Zwiastowanie. Kolejnym etapem szkolnego wyjścia było zwiedzanie parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W kościele znajduje się cudowny obraz oraz konfesjonał, przy którym spowiadał się Karol Wojtyła.
Na zakończenie wycieczki uczestnicy przeszli pod grotę z figurą Matki Boskiej Różańcowej.
Współpracujemy z: