Start > Aktualności > Aktualności > #SZKOŁAPAMIĘTA

#SZKOŁAPAMIĘTA

12 listopada 2021 r. uczniowie klas 2 TLP oraz 3 TLP wraz z wychowawcami odwiedzili najstarszą krakowską nekropolię – Cmentarz Rakowicki, by w szczególnym okresie Narodowego Święta Niepodległości oraz Święta Wszystkich Świętych oddać hołd i upamiętnić bohaterów walk o wolność.

Tradycją naszej Szkoły stało się odwiedzenie grobu śp. ks. Juliana Żłowodzkiego  (1809-1876), psałterzysty i spowiednika kościoła Mariackiego, bohatera Powstania Listopadowego, duszpasterza zaangażowanego w pomoc najuboższym mieszkańcom Krakowa. Młodzież uprzątnęła grób, złożyła kwiaty i zapaliła znicz, jako wyraz naszej pamięci o zmarłym.

Powyższe wydarzenia wpisują się w realizację programu patriotycznego realizowanego w Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości, są również  inicjatywą w ramach akcji #SzkołaPamięta organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.