Start > Aktualności > Aktualności > SZKOLNA ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK

SZKOLNA ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK

Wzorem lat ubiegłych kontynuujemy w naszej Szkole akcję, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek na rzecz wsparcia Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Głównym organizatorem jest Symbioza – Centrum Edukacji Ekologicznej Zarządu Zieleni Miejskiej.

Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają na działalność hospicjum.

Dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy włączyli się już wcześniej do akcji i zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek oraz dostarczania ich do Szkoły.

Do akcji może włączyć się każdy UCZEŃ i PRACOWNIK naszej placówki. Zachęcamy wszystkich do rozpropagowania akcji w swoim środowisku, do włączania w tę szczytną akcję swoje rodziny i znajomych.

Zbieramy czyste nakrętki tylko i wyłącznie plastikowe po:

• napojach, sokach, kawie, herbacie, itp.
  • chemii gospodarczej (szampony, dezodoranty itp.)

Pojemnik na nakrętki znajduję się na parterze Szkoły.  Natomiast w każdej sali będzie umieszczony słoik z logiem szkoły do którego będzie można bezpośrednio wrzucić zakrętkę.

Pamiętajcie, to dzięki Wam pomaganie rośnie w siłę!

Informacji szczegółowych udziela organizator zbiórki – p. Wioleta Micherda i p. Kamila Bielamowicz.