Start > Aktualności > Aktualności > SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się okazją do wspólnego świętowania poprzez zabawę i rywalizację w konkursach klasowych i indywidualnych.
W czwartek 9 listopada 2023 r. odbyła się gra terenowa „Śladami Niepodległości”. Konkurencja, w której wzięło udział 11 klas wraz z wychowawcami i opiekunami, polegała na odnalezieniu i sfotografowaniu wybranych miejsc na mapie Krakowa, oraz wskazaniu ich znaczenia dla idei odzyskania niepodległości. Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała uczestnikom konkurencji, którzy z zaangażowaniem i niesłabnącą determinacją uczestniczyli w marszobiegu, szukając polskich dróg do wolności.

W tej konkurencji na podium znalazły się następujące klasy:

I miejsce – klasa 1 TLP wraz z wychowawcą Panem Wojciechem Zgudem (28 punktów)

II miejsce – klasa 4 THL pod opieką Pani Wiolety Micherdy (25 punktów)

III miejsce – klasa 3 TT pod opieką Pana Damiana Molickiego (20 punktów)

IV miejsce – klasy 1 BM, 5 TEP (18 punktów)

V miejsce – klasy 1 TE, 5 TTP (17 punktów)

VI miejsce – klasy 1 TH, 5 TLP (14 punktów)

VII miejsce – klasa 1 TT (11 punktów)

VIII miejsce – klasa 4 TT (9 punktów)

W indywidualnym konkursie fryzjerskim „Niepodległa fryzura”, polegającym na zaprezentowaniu stylizacji i uczesania inspirowanego Świętem Niepodległości, najlepsze okazały się:

I miejsce – Oliwia Jonak z kl. 2 BF

II miejsce –Daria Domagała i Gabriela Kurnik z kl. 2 BF

III miejsce – Matylda Bojanek, Wiktoria Krzemińska i Amelia Oreszczyńska z kl. 2 BF

Wyróżnienia przyznano: Darii Twaróg z kl. 2 BF oraz Jolancie Baran i Marii Palacz z kl. 2 BF.

Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom konkurencji serdecznie gratulujemy!

Szkolne obchody Święta Niepodległości zakończyliśmy w dniu 10 listopada tradycyjnie o godzinie 11:11 wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.