ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > Targi, targi, targi … Książki – za nami

Targi, targi, targi … Książki – za nami

W piątkowe popołudnie 26.10.2018 r. czternastoosobowa grupa uczniów udała się na Targi Książki do hali Expo przy ul Galicyjskiej 9, gdzie pod opieką bibliotekarza p. E. Gawin i nauczyciela przedmiotów zawodowych p. R. Cisek wykonała zadania związane z zagadnieniami czytelniczymi i handlowymi. Był to rodzaj połączenia przyjemnego z pożytecznym, bowiem samo przebywanie w miejscu targów wywoływało entuzjazm – w otoczeniu pasjonatów czytania i tysięcy publikacji.

Dla uczniów kształcących się w zawodzie technik handlowiec, istotne znaczenie ma zrozumienie roli targów w działalności marketingowej firmy. W czasie piątkowego wyjścia, młodzież naszej szkoły mogła zaobserwować, jakie działania promocyjne podejmują wydawcy, kierując ofertę do różnych grup wiekowych odbiorców, i przekonać się, które z tych pomysłów spełniają swa rolę najskuteczniej, czyli przyciągają uwagę potencjalnego klienta.

Udział wielu autorów książek i celebrytów w targach stanowił dodatkową atrakcję dla uczniów, dając im nie tylko możliwość spotkania znanych osób, ale też przyjrzenia się ich metodom nawiązywania kontaktów z odbiorcami, czytelnikami. Masowy charakter imprezy, duża ilość wystawców, jak i konsumentów wskazuje na znaczenie korzyści, jakie wypływają z organizacji targów książki, dla obu stron.

Dziękujemy grupie z klas 1 A, 1 ZF, 2 B i 4 TT za udział w wyjściu.

Renata Cisek i Edyta Gawin  – opiekunowie szkolni.
Współpracujemy z: