Start > Aktualności > Aktualności > TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ O PUCHAR PREZESA MIRIP

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ O PUCHAR PREZESA MIRIP

W dniu 12.12.2018 r. w naszej szkole odbył się długo oczekiwany Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

Do rywalizacji zgłosiło się aż 12 zespołów, które składały się z 6 zawodników. Mecze, jak i cała rywalizacja, przebiegały na wysokim poziomie, a kultura boiskowa i zasady fair-play były obecne w każdej minucie spotkania i za to wielkie dzięki dla zawodników.

W finale znalazły się cztery drużyny. W meczu o trzecie miejsce spotkały się reprezentacje klas 1 ZWB i 4 HE, gdzie zwycięsko z tego pojedynku wyszła klasa 4 HE, wygrywając 4:1.

Natomiast w meczu finałowym spotkały się klasy 2 B i 3 ZW.

Emocje były ogromne. Zapewne temperaturę podniosła oprawa meczu – niczym z Ligi Mistrzów. Zapewne i nagrody wpłynęły na poziom meczu finałowego, który stał na bardzo wysokim poziomie.

Oglądaliśmy piękne bramki i akcje w wykonaniu naszych uczniów, co stanowi świetny przegląd przed kolejnymi zawodami już poza szkołą. Dziękujemy wam za świetną zabawę. Dziękujemy też panu Prezesowi Januszowi Kowalskiemu za ufundowanie nagród i Pucharu, oraz pani Dyrektor Elżbiecie Kosackiej – za doposażenie sali gimnastycznej, które przyczyniło się do podniesienia atrakcyjności turnieju. Nowe bramki, piłki i inne przybory ułatwią prowadzenie atrakcyjnych lekcji wychowania fizycznego.

W organizację turnieju i jego przebieg zaangażowani byli nauczyciele: Wojciech Zgud, Michał Tkaczyk, Henryk Kuczaj i Rafał Matus, który pełnił rolę sędziego.

Zwyciężyła klasa 3 ZW w składzie:

1. Eryk Bieniek,
  2. Marcin Gola,
  3. Przemysław Krzymiński,
  4. Maciej Tyrpuła,
  5. Alan Więckowski,
  6. Bartosz Więsek,
  7. Sebastian Wil

– dzięki znakomitemu przygotowaniu przez nauczycieli wychowania fizycznego, kondycji, sprytowi i dopingowi Dyrekcji, nauczycieli i oczywiście wychowawcy klasy – pani Barbary Gawin 🙂

Drugie miejsce zajęła klasa 2 B, a trzecie 4 HE.

Królem Strzelców, czyli osobą, która strzeliła najwięcej goli, został Dawid Kokoszka z klasy 4 HE.

Wszyscy zostali docenieni i nagrodzeni. Trzy najlepsze drużyny zostały uhonorowane medalami, a także nagrodami w postaci piłek do piłki nożnej i słodyczami.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do aktywności fizycznej na co dzień – Dyrekcja Szkoły oraz nauczyciele wychowania fizycznego.