ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > „TYDZIEŃ ULGI” W ZSRIP

„TYDZIEŃ ULGI” W ZSRIP

Drodzy Uczniowie,

już niebawem spotkamy się w budynku naszej szkoły. Z częścią z Was zobaczymy się już za tydzień. Z jednej strony czujemy radość, że w końcu będziemy mogli się zobaczyć, a z drugiej lekki niepokój. To zupełnie naturalne po tak długim czasie. Nauka zdalna była dla nas wszystkich czymś niespodziewanym, nowym i innym, ale stopniowo zaczęliśmy się z nią oswajać. Teraz czeka nas kolejna zmiana.

Chcąc zadbać o dobrostan psychiczny uczniów i uczennic (ale też nauczycieli i nauczycielek) nasza szkoła dołączyła do akcji ‘Tydzień Ulgi’, zainicjowanej przez Instytut Psychologii UJ. Pomysł jest prosty – chodzi o to, by na tydzień szkoły powstrzymały się od kartkówek, klasówek, odpytywania.

Akcja rozpocznie się w poniedziałek 17.05.2021 (w tym dniu rozpoczynamy nauczanie hybrydowe) dla tych klas, które powrócą wówczas do nauki stacjonarnej. Kolejne klasy będą dołączać do akcji w momencie rozpoczęcia przez nie nauki w budynku szkoły.

Jak nazwa wskazuje ‘Tydzień Ulgi’ dla każdej z klas będzie trwał tydzień, jednak chcemy aby ostatnie miesiące roku szkolnego, były dla całej społeczności szkolnej czasem spotkań, odbudowy relacji i stopniowego oswajania z rzeczywistością szkolną na nowo.

Czekamy na Was z utęsknieniem !

Więcej o akcji możecie posłuchać tutaj:
Współpracujemy z: