Start > Aktualności > Aktualności > „Uczeń Instalator 2017” – nasza reprezentacja w Brnie!

„Uczeń Instalator 2017” – nasza reprezentacja w Brnie!

W tym roku po raz pierwszy uczniowie klasy II-giej: Adam Leśniak i Jan Przeginiak wzięli udział w 20-tym finale Konkursu „Uczeń instalator 2017” zorganizowanym przez Střední škola Polytechnická w Brnie (Czechy), który odbył się w dniach 26-28 kwietnia.

W stolicy „Kraju południomorawskiego” uczniowie przebywali czujnym okiem nauczyciela – Michała Jeziorowskiego. W tym roku uczestnicy z zagranicy i uczniowie czeskich szkół wykonywali te same zadania – była to „trójkombinacja“ czyli lutowanie miedzi, spawanie rur metalowych i „spawanie“ rurek z tworzyw sztucznych (plast). Wszystkie te części zostały następnie połączone według schematu. Pomimo ogromnej konkurencji i skomplikowanych zadań konkursowych naszej drużynie udało się wrócić do Polski z pucharem!

Konkurs odbywał się w niezywkłym otoczeniu – podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych. Wśród wystawców można było spotkać także polskich producentów. Ponadto wydarzeniu towarzyszyły liczne pokazy i trwające równocześnie konkursy – dla zdunów, dekarzy, kominiarzy i stolarzy.

W tym samym czasie w Brnie przebywali również przedstawiciele MIRiP – zastępca prezesa Grzegorz Mielnicki, zastępca dyrektora MIRiP Tomasz Kowalik oraz dyrektor RZSZ MIRiP Elżbieta Kosacka. Celem wizyty było wzmocnienie kontaktów pomiędzy Izbą a partnerami zagranicznymi oraz omówienie planu przyjazdu delegacji z Czech, która będzie wizytowała Kraków (w tym naszą szkołę) w dniach 20-24 maja. Jest to wydarzenie niezwykle ważne, ponieważ w skład delegacji będą wchodzić m.in. Wicewojewoda Kraju południomorawskiego oraz dyrektorzy czeskich szkół technicznych.