ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > WARSZTATY W PBW W KRAKOWIE – Z OKAZJI DNIA AUTORÓW EUROPEJSKICH

WARSZTATY W PBW W KRAKOWIE – Z OKAZJI DNIA AUTORÓW EUROPEJSKICH

W dniu 27 marca 2023 r. odwiedziliśmy Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krakowie, by wziąć udział w pierwszej edycji Dnia Autorów Europejskich. Aktywnie uczestniczyliśmy z zajęciach przygotowanych przez pracowników biblioteki zapoznając się z sylwetką i twórczością Alberta Camusa – francuskiego powieściopisarza, filozofa i laureata Literackiej Nagrody Nobla w 1957 roku. Szczególnie pochyliliśmy nad „Dżumą” – powieścią paraboliczną, w której doskonale rysują się ludzkie postawy moralne i wybory w sytuacji krańcowej, w świecie skażonym złem. Wysłuchaliśmy ciekawego wykładu na temat biografii autora i treści lektury. Następnie zostaliśmy zaproszeni do interaktywnej gry, dzięki której wzbogaciliśmy naszą wiedzę na temat A. Camusa i jego twórczości.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i ciekawe zajęcia 😊

Klasy 4 TT i 4 TEP z wychowawczyniami p. Danutą Paduch i p. Zuzanną Kurek

 

 
Współpracujemy z: