Start > Aktualności > Aktualności > UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

W dniu 26 kwietnia 2024 r. o godzinie 9.30 w Auli szkolnej miało miejsce pożegnanie klas maturalnych.
Podczas uroczystości Pani Dyrektor Elżbieta Kosacka wręczyła zasłużonym absolwentom zatwierdzone przez Kapitułę złote i srebrne odznaczenia R, a w dalszej części spotkania, w asyście Wychowawców klas, świadectwa i nagrody książkowe dla kończących szkołę z wyróżnieniem. Najlepszą uczennicą ze średnią 5,69 okazała się Bernadetta Gawron, której przypadł zaszczyt wbicia do Sztandaru Szkoły pamiątkowego gwoździa.

Złotą odznakę „R” przyznano osobom:

1. Bartosz DUDZIK – za budowanie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku lokalnym i mediach społecznościowych, za tworzenie materiałów audiowizualnych oraz liczne sukcesy w konkursach związanych z branżą filmową, za zaangażowanie w promocję i życie szkoły, klasy oraz samorządu uczniowskiego, za wzorową postawę w relacjach koleżeńskich.
  2. Kinga GAŁEK – za kilkuletnie pełnienie funkcji Przewodniczącej samorządu uczniowskiego oraz aktywne uczestnictwo w  Młodzieżowej Radzie Krakowa, za budowanie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku lokalnym i mediach społecznościowych, za zaangażowanie w promocję i życie szkoły, klasy oraz samorządu uczniowskiego, za liczne sukcesy w konkursach i udział w akcjach na rzecz potrzebujących.
  3. Bernadetta GAWRON – za imponujące wyniki w nauce i liczne sukcesy w konkursach zawodowych, za wzorową postawę w relacjach koleżeńskich, zaangażowanie na rzecz pomocy innym w ramach wolontariatu, za budowanie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku lokalnym i poprzez udział w uroczystościach szkolnych.

Srebrną odznakę „R” przyznano osobom:

1. Nadia FLOREK – za budowanie pozytywnego wizerunku szkoły poprzez zaangażowanie w promocję podczas targów, dni otwartych, imprez szkolnych oraz w mediach społecznościowych, za wieloletnią pracę w samorządzie uczniowskim.
  2. Klaudia KOSZYK – za budowanie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku lokalnym i mediach społecznościowych, za zaangażowanie w promocję i życie szkoły, klasy oraz samorządu uczniowskiego, za liczne sukcesy w konkursach i udział w akcjach na rzecz potrzebujących.
  3. Oskar LENART – za budowanie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku lokalnym i mediach społecznościowych, za zaangażowanie w promocję i życie szkoły, klasy oraz samorządu uczniowskiego, za liczne sukcesy w konkursach i udział w akcjach na rzecz potrzebujących.
  4. Aleksander NOSAL – za budowanie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku lokalnym i mediach społecznościowych, za zaangażowanie w promocję i życie szkoły, klasy oraz samorządu uczniowskiego, za liczne sukcesy w konkursach i udział w akcjach na rzecz potrzebujących.
  5. Aleksandra PUCHAŁA – za budowanie pozytywnego wizerunku szkoły poprzez zaangażowanie w promocję podczas targów, dni otwartych, imprez szkolnych oraz w mediach społecznościowych, za wieloletnią pracę w samorządzie uczniowskim.
  6. Weronika ZAJĄC – za budowanie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku lokalnym i mediach społecznościowych, za zaangażowanie w promocję i życie szkoły, klasy oraz samorządu uczniowskiego, za liczne sukcesy w konkursach i udział w akcjach na rzecz potrzebujących.
Podczas uroczystości głos zabrali przedstawiciele Maturzystów, a część artystyczną wzbogacono prezentacją wspomnieniową przywołującą kadry ze studniówki, jak i minionych lat nauki. Nie obyło się bez podkładów muzycznych wybranych przez pana Grzegorza Onyszkiewicza, współorganizatora tego wyjątkowego dnia. Uczennica klasy 4 TT, Jagoda Koniówka, zaśpiewała przebój Marka Grechuty ,,Dni ,których jeszcze nie znamy”, a całość spotkania zakończył utwór instrumentalny „Madam Cohen”. Było podniośle i wzruszająco, niektóre momenty uchwyciliśmy w obiektywie i zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Spotkanie i wspomnienia w postaci prezentacji zdjęć przygotowała pani Barbara Piotrowska wraz z klasą 4 THL, za co serdecznie dziękują klasy piąte wraz z wychowawcami: p. Wiesławą Magierą (5 THP), p. Grażyną Marszał (5 TTP), p. Zuzanną Kurek (5 TEP) i p. Rafałem Matusem (5TLP).

Szedłem lekko jak motyl i ciężko jak słoń
Szedłem pewnie jak tancerz
I chwiejnie jak ślepiec
Nie wierzyłem że przejdę ten most
I gdy stoję już na drugim brzegu
Nie wierzę że przeszedłem…

Most – Leopold Staff

Drodzy Absolwenci, serdecznie dziękujemy za wspólne lata spędzone w szkole i życzymy powodzenia na maturze i na każdym życiowym egzaminie! Sukcesów w przyszłości, szczęścia i spełnienia marzeń !!!

Pani Dyrektor Elżbieta Kosacka, Wychowawcy, Grono Pedagogiczne i Samorząd Uczniowski ZSRiP MIRiP