Start > Aktualności > Aktualności > UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

W dniu 1 września 2022 r. uczniowie zakończyli ferie letnie. Rozpoczęli nowy rok szkolny Mszą świętą w kościele pw. św. Kazimierza w Krakowie, a następnie spotkali się na korytarzach Szkoły. Zostali serdecznie przywitani w budynku ZSRiP MIRiP w Krakowie.

Pierwszoklasiści uczestniczyli w auli o godzinie 10:00 w spotkaniu z Panią Dyrektor Szkoły – Elżbietą Kosacką. Podczas uroczystości obecni byli też wicedyrektorzy, pani kierownik szkolenia praktycznego, nauczyciele Zespołu oraz Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie – Pan Janusz Kowalski, oraz zastępca Dyrektora Izby – Pan Tomasz Kowalik.

Pani Dyrektor wypowiedziała wiele ważnych słów. Nawiązała do trudnej w tym roku rekrutacji, przypomniała, że zależy nam na uczniach, którzy zechcą skorzystać z warunków, jakie daje nasza placówka. A  to zarówno wykwalifikowana kadra nauczycieli, zaprzyjaźnieni pracodawcy, jak i dobrze wyposażone i wyremontowane pracownie, nowoczesna infrastruktura sportowa, siłownia, piękna sala gimnastyczna, zaprzyjaźniony KSOS, i wiele innych pozytywów.
Przypomniała o prawach ucznia, ale i ich obowiązkach, a także o najważniejszym szkolnym dokumencie, jakim jest Statut. O wzajemnym wsparciu, poszanowaniu i tolerancji, gdyż uczą się u nas osoby różnej narodowości i wyznania, o rozmaitych poglądach i odmiennej kulturze.
Na koniec Pani Dyrektor złożyła uczniom i ich rodzicom najlepsze życzenia, w tym bezpieczeństwa i zdrowia, bo to tak ważne w dzisiejszych czasach… Padło wiele ciepłych i optymistycznych słów.
Następnie przemówił Prezes naszego organu prowadzącego, który podkreślił rolę edukacji i wiedzy, oraz przypomniał o licznych staraniach MIRiP na rzecz rozwoju szkolnictwa branżowego w Małopolsce. Życzył nowym uczniom przede wszystkim zdrowia, i jak najlepszej współpracy z pracodawcami.

Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami klas w przydzielonych salach.

Szczęśliwego nowego roku szkolnego 2022/2023 i samych dobrych wyborów, odpowiedzialności na działania i podjęte decyzje, oraz mądrości życiowej. Pięknych przyjaźni i odwagi, by sprostać wszystkim wymaganiom!