ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > Warsztaty muzealne 4 TT w Rydlówce – Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

Warsztaty muzealne 4 TT w Rydlówce – Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

Dnia 15 marca 2019 r. młodzież z klasy 4 TT pod opieką wychowawcy pani Danuty Paduch i pani Edyty Gawin udała się do oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa w Krakowie – Rydlówki. Miejsce to ściśle związane z utworem Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele” i Lucjanem Rydlem (Panem Młodym z „Wesela”) pozwoliło zrozumieć sens lektury i poznać realia młodopolskie oraz klimat bronowickiej wsi, a ponadto ówczesne relacje inteligencji i chłopstwa. Natomiast wykład pracowników i warsztaty muzealne były doskonałą powtórką przez egzaminem maturalnym.

Serdecznie polecamy to miejsce, wyremontowane, przystosowane do lekcji dla młodzieży szkolnej i nowo otwarte po kilkuletniej przerwie.
Współpracujemy z: