Start > Aktualności > Aktualności > WALENTYNKOWY TYDZIEŃ LITERATURY ZA NAMI

WALENTYNKOWY TYDZIEŃ LITERATURY ZA NAMI

W dniach 15-19 lutego 2021 r. w szczególny sposób chcieliśmy przybliżyć młodzieży dorobek literacki, stąd organizacja kolejnej edycji Walentynkowego Dnia Literatury, a w nim literackich konkurencji dla uczniów. Aby wykonać zadania, musieli oni sięgnąć po dzieła klasyczne i wykazać się kreatywnością oraz pomysłowością. Doceniamy i dziękujemy za każdą Waszą pracę.

Jury konkursowe (poloniści i bibliotekarze) wyłoniło zwycięzców:

Konkurencje klasowe:

1. BOOKTALKING

I miejsce otrzymują klasy: 2 TLP FILM i 2 TEP https://youtu.be/2lfZ7ezX8KU
– za formę i treść, za efektywną pracę zbiorową oraz za oddanie nastroju i odwagę osób występujących w filmikach 🙂

2. MEMY CZYTELNICZE

I miejsce – klasa 2 ZF – za wielość pomysłów i humor

i I miejsce –  klasa 1 ZSP – za ujęcie tematu, komiksową formę i ideę

II miejsce – klasa 2 TL i 2 TEP – za ujęcie tematu, humor i pomysł

Puchar Walentynkowego Tygodnia Literatury w kategorii konkurencje klasowe otrzymuje KLASA 2 TEP !  💕🎉🌹💕
Gratulacje dla Was i Waszej Wychowawczyni Pani Zuzanny Kurek 🙂

Konkurencje indywidualne:

PROJKEKT ZAKŁADKI DO KSIĄŻKI:

I miejsce – Kinga Soczewica – klasa 2 ZF – za serię zakładek literackich, za dobór fragmentów, przekazaną myśl i jednolitą szatę graficzną,

II miejsce – Gabriela Kosoń – klasa 2 SKP – za pomysł i kolorystykę

III miejsce – Patrycja Fąfara – klasa 4 A – za optymizm i estetykę zakładki

Wyróżnienie – Klaudia Jurczyk – klasa 4 A – za pomysł i ujmującą grafikę

PRACE LITERACKIE

I miejsce – Joanna Klimczyk – klasa 1 ZSP – Kocham Cię (za warsztat literacki, koncept wiersza)

II miejsce – Roksana Wosik – klasa 2 TEP – Wiersz (za błyskotliwe ujęcie tematu i myśl twórczą)

III miejsce – Sara Górka – klasa 4 B – Pragnę znów miłości (za lekkość pisania)

LAUREACI QUIZU WIEDZY LITERACKIEJ – FACEBOOK SZKOŁY

15 lutego 2021 r.  – Maciej Regulski – klasa 3 ZWB

16 lutego 2021 r.  – Joanna Klimczyk – klasa 1 ZSP

17 lutego 2021 r.  – Joanna Klimczyk – klasa 1 ZSP

18 lutego 2021 r.  – Karolina Rybak – klasa 4 B

19 lutego 2021 r.  – Kinga Gałek – klasa 2 TLP

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie, także wychowawcom, którzy zachęcili swych podopiecznych do podjęcia wysiłku i sami włączyli się do zabawy.

Uczniowie i pracownicy szkoły mogli, i dalej mogą – do 19 marca 2021 r., wypożyczyć w bibliotece szkolnej powieści – w ramach akcji „Randka w ciemno z książką”.

Ponadto przez cały tydzień uczniowie mieli możliwość wypełnienia ankiety pt. Moja kultura czytelnicza w czasie pandemii i sprawdzenia swojej wiedzy literackiej poprzez rozwiązanie quizu w aplikacji Wordwall na Facebooku Szkoły.
Serdeczne podziękowania za chęć współpracy i doskonalenia się poprzez formy, jakie dała nam edukacja zdalna. Zapraszamy do kolejnej edycji już za rok!

Organizatorzy (poloniści i nauczyciele bibliotekarze)