Start > Aktualności > Aktualności > Widowisko Dumy i Radości

Widowisko Dumy i Radości

W dniu 19.10.2018 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w Widowisku Dumy i Radości zorganizowanym przez Małopolskie Kuratorium Oświaty – z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą przed Katedra Wawelską pod przewodnictwem metropolity krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Po nabożeństwie jego uczestnicy przeszli Drogą Królewską, następnie przez Rynek Główny i ulicę Józefa Piłsudskiego aż do Parku Jordana.

W parku uczniowie i nauczyciele z  małopolskich szkół wysłuchali okolicznościowych przemówień, świadectw i pieśni patriotycznych. Odbyła się tam również prezentacja szkół. Naszemu Zespołowi Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP przyświecało hasło: „Pracujemy i kształcimy się dla umiłowanej Ojczyzny naszej – Polski”.

W widowisku wzięło udział ok. 10 tys. uczniów małopolskich szkół. Opiekę nad uczniami ZSRiP MIRiP sprawowali nauczyciele p. Paulina Zachara i p. Henryk Kuczaj.