ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > WIELKIE OTWARCIE STREFY SPORTOWEJ PRZY R4

WIELKIE OTWARCIE STREFY SPORTOWEJ PRZY R4

W upalny wtorek 7 czerwca 2022 r. przy ulicy Rzeźniczej 4 w Krakowie odbyło się oficjalne otwarcie zrewitalizowanej strefy sportowej na terenie Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP, wybudowanej pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Po emocjonujących rozgrywkach młodzieży i nauczycieli, oddano do użytku boiska: do piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, badmintona i tenisa, a także strefę street workout – do ćwiczeń kondycyjnych z zakresu crossfit i kalisteniki.

Swą obecnością zaszczycili nas licznie zgromadzeni goście. W uroczystości wzięli udział m.in.: zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Anna Korfel-Jasińska,  poseł na Sejm RP Ireneusz Raś, przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz, dyrektor Magistratu Marta Nowak, dyrektor Infrastruktury Sportowej Miasta Krakowa Krzysztof Kowal, prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek, wizytator krakowskiego kuratorium oświaty pan Sebastian Bielak. Przybyło też wielu innych zacnych gości.

Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwała Pani Elżbieta Kosacka, Dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP, której towarzyszył Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie (organu prowadzącego Szkołę) – pan Janusz Kowalski.

Ważnym punktem uroczystości było poświęcenie nowej strefy sportowej przez kapelana rzemieślników – ks. inf. Dariusz Rasia, archiprezbitera Bazyliki Mariackiej.

Miłym akcentem tego dnia było uroczyste wręczenie przez panią Dyrektor Elżbietę Kosacką podziękowań. Otrzymali je: Prezydent Miasta Krakowa pan Jacek Majchrowski (na ręce zastępcy), Prezes MIRiP pan Janusz Kowalski, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie pan Krzysztof Kowal i pan Tomasz Kowalik, kierownik gospodarczy ZSRiP MIRiP w Krakowie. Serdecznie gratulujemy!

Po oficjalnym otwarciu uroczystości i przemówieniach oraz modlitwie, na uczestników uroczystości czekały dwa wielkie torty. Obydwa w kształcie boisk sportowych, przygotowane przez słynną w Krakowie cukiernię Cichowskich i MIRiP w Krakowie.

Remont strefy sportowej przy ZSRiP MIRiP w Krakowie trwał od października 2021 roku. W ciągu kilku miesięcy zyskała zupełnie inny wygląd. Wiosną 2022 r. oddano do dyspozycji uczniów boiska i wyjątkową strefę street workout. Umożliwiają one młodzieży szkolnej, jak i społeczności Krakowa, treningi, krzewienie kultury fizycznej, nieustanny rozwój. Możliwe jest prowadzenie lekcji wychowania fizycznego oraz organizowanie rozgrywek i turniejów na świeżym powietrzu, w bezpiecznym miejscu, nieopodal budynku szkoły.

Bardzo liczę, że nowa baza wpłynie na rozwój tężyzny fizycznej młodych ludzi, a niektórzy pod wpływem nowej formy zajęć zmienią swój styl życia – mówiła Eliżbieta Kosacka, Dyrektor Szkoły. 

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie naszej nowej strefy sportu, a szczególnie wykonawcy inwestycji wartej 1,160 mln zł, firmie „Eversport” z Warszawy.

Artykuły w mediach:

https://www.krakow.pl/otofotokronika/222101,1864,0,1877,otofoto.html

http://www.izba.krakow.pl/item/892-odnowione-piekne-boiska-sportowe-przy-naszej-szkole

https://www.krakow.pl/aktualnosci/261045,34,komunikat,kolejny_obiekt_sportowo-rekreacyjny_oddany_do_uzytku_.html?_ga=2.230037084.1172210529.1654689617-974011595.1654689617

https://sport.lovekrakow.pl/galeria/pachnace-nowoscia-ale-juz-sprawdzone-nowe-boiska-przy-rzezniczej-zdjecia_5886.html

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,28555612,otwarcie-strefy-sportowej-przy-zespole-szkol-rzemiosla-i-przedsiebiorczosci.html?disableRedirects=true

W tym miejscu chcemy pogratulować wszystkim, którzy pomimo upału, zmagali się w rozgrywkach i meczach. A oto lista nagrodzonych:

  • piłka nożna – klasa 3 TTP
  • koszykówka – maturzyści/absolwenci 2022 r.
  • siatkówka – Nauczyciele kontra Uczniowie – 2:0 dla Nauczycieli 🙂
  • street workout – Bruno Spólnik z klasy 2 ZBP.

Dziękujemy też wszystkim sponsorom i firmom współpracującym z nami, którzy pomogli uświetnić naszą szkolną uroczystość: hotelowi Galaxy, lodziarni i Lody ze Skawiny, cukierni Cichowskich, MIRiP w Krakowie, ofiarodawcy obwarzanków krakowskich panu Krzysztofowi Hodurkowi i wszystkim, którzy nam dobrze życzą.

Serdeczne podziękowania kierujemy też do nauczycieli wychowania fizycznego (p. T. Czyrnego, p. H. Kuczaja, p. M. Tkaczyka, p. W. Zguda), którzy wspaniale przygotowali młodzież do rozgrywek i czuwali nad ich prawidłowym przebiegiem oraz bezpieczeństwem uczniów 🙂 A także dla klubu sportowego Juvenia – za przeprowadzenie pokazowego treningu rugby.

W dniu otwarcia strefy sportowej gościliśmy też kandydatów do naszej placówki i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy od września wszystkich zainteresowanych kierunkami technicznymi takimi jak: technik ekonomista, technik handlowiec, technik organizacji turystyki i technik logistyk, a także kandydatów do szkoły branżowej I stopnia.

Fotorelacja (wkrótce więcej zdjęć)

 

 
Współpracujemy z: