Start > Aktualności > Aktualności > WIELOJĘZYCZNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W RAMACH AKCJI „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM?”

Ostatnie dni maja 2023 roku były w naszej Szkole wyjątkowe, a to za przyczyną licznym imprez i aktywności z udziałem młodzieży. We wtorek 30 maja spędzaliśmy aktywnie czas na boiskach szkolnych, hartując ciało i ducha, a to wszystko dzięki licznym konkurencjom sportowym, natomiast 31 maja był dniem poświęconym czytaniu i zainteresowaniom literackim.

W środowe przedpołudnie w szkolnej auli odbył się Wielojęzyczny Konkurs Pięknego Czytania – w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam?” – zorganizowany przez p. Edytę Gawin, p. Barbarę Piotrowską i p. Barbarę Gawin. Uczniowie technikum i szkoły branżowej zaprezentowali utwory w językach: polskim, angielskim i niemieckim, a ich występy oceniało Jury w składzie: p. Barbara Piotrowska, p. Agnieszka Zawadzka i p. Damian Molicki.

Uczniowie przeczytali fragmenty literatury klasycznej i współczesnej, prozę i wiersze. A były to. m.in.: „Szafa” O. Tokarczuk, „Lalka” B. Prusa, „Ania z Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery, „Hobbit” J. R. R. Tolkiena czy poezja W. Szymborskiej.

Wśród laureatów znaleźli się:

kategoria JĘZYK POLSKI

I miejsce – Joanna Klimczyk – kl. 3 BFS
II miejsce – Bernadetta Gawron – kl. 4 TEP
III miejsce – Kacper Mizera – kl. 3 THL
wyróżnienie – Aleksander Nosal – kl. 4 TLP

kategoria – JĘZYK OBCY

I miejsce – Marcelina Sala – kl. 2 TH
II miejsce – Bernadetta Gawron – kl. 4 TEP
III miejsce – Monika Kuczara – kl. 3 THL
wyróżnienie – Amelia Kawa – kl. 4 TEP

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, szczególnie zaś tym, których występ kosztował sporo emocji i stresu. Tym bardziej Was doceniamy i zachęcamy do walki z nieśmiałością poprzez udział w kolejnych inicjatywach.

W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs literacki na lepieje, ukazujące w zabawny sposób naukę w naszej Szkole.
Jego laureatką została Joasia Klimczyk z klasy 3 BFS. Jak widać ma wielorakie talenty, gdyż bardzo często zajmuje podium 🙂 Gratulacje!

A oto kilka z nich:

Lepiej na łące pasać woły,
niż chodzić do innej szkoły.

Lepiej zjadać ryż z pszenicą,
niż nie chodzić na Rzeźniczą.

Lepiej by nauka nie poszła w las,
niż były lekcje bez Dudek-Sas.

Lepiej od taty dostać małe baty,
niż mieć praktyki bez Grzyb Renaty.

Lepiej by człowiek zaczął wierzyć w czary,
niż żeby nie było angielskiego u Gawin Barbary.

Lepiej by na lekcjach panowała nuda,
niż lekcje wuefu bez Wojciecha Zguda.

Lepiej by człowiek szybciej stał się stary,
niż były lekcje bez Piotrowskiej Barbary.

Kolejnym punktem dnia było wykonanie wspólnego zdjęcia czytelników na szkolnym boisku. Kilka klas zgromadziło się tam wraz z nauczycielami, aby pokazać swoje ulubione tytuły książek i poczytać na świeżym powietrzu. Sprzyjała temu piękna pogoda i wygodne leżaki pozyskane przez Samorząd Uczniowski (ChilleR-ka). Relaks na powietrzu był wspaniałą odskocznią od obowiązków szkolnych i okazją do zaprezentowania swoich zainteresowań w miłym towarzystwie.
I jak nie czytam, jak czytam? 🙂 Rzeźnicza czyta i rozbudowuje swój księgozbiór. Sprawdź sam! KATALOG BIBLIOTECZNY

Serdeczne podziękowania dla:

• Szanownej Pani Dyrektor Elżbiety Kosackiej – za umożliwienie przeprowadzenia akcji i czynny udział w przedsięwzięciu,
  • Szanownych Wicedyrektorów (p. Magdaleny Pióreckiej i p. Kazimierza Mastka) i Grona Pedagogicznego opiekującego się młodzieżą,
  • Jury konkursowego – za obiektywną ocenę wystąpień,
  • pani Barbary Gawin – za pomysł na ustawienie czytelników, wsparcie podczas organizacji konkursu czytelniczego, pomoc w doborze repertuaru czytelniczego,
  • panów wuefistów (p. Wojciecha Zguda, p. Michała Tkaczyka, p. Tomasza Czyrnego, p. Henryka Kuczaja) – za koordynację i pomoc techniczną na boiskach szkolnych,
  • Bartosza Dudzika, ucznia klasy 4 TEP – za sprawne i symetryczne ustawienie czytelników w markową „R”- logo naszej Szkoły i udostępnienie oraz obsługę drona,
  • wszystkich uczestników akcji 🙂

Organizatorzy konkursu i akcji