Start > Aktualności > Aktualności > WYCIECZKA DO FABRYKI PHILIP MORRIS POLSKA S. A.

WYCIECZKA DO FABRYKI PHILIP MORRIS POLSKA S. A.

Dnia 29.02.2024 r. uczniowie klas 5 TLP, 5 TTP i 5 TEP pod opieką p. Agnieszki Kuś i p. Przemysława Kubala wzięli udział w wycieczce do fabryki Philip Morris Polska S.A. z siedzibą w Krakowie.
Celem wycieczki było zapoznanie się uczniów z organizacją procesów produkcyjnych i magazynowych w zakładzie pracy wytwarzającym wyroby tytoniowe. Uczniowie byli oprowadzani przez pracownika firmy po halach produkcyjnych, magazynie wysokiego składowania, gdzie mogli zobaczyć nowoczesne maszyny i urządzenia, wykorzystywane na liniach produkcyjnych, w transporcie wewnętrznym oraz w logistyce.
Philip Morris International to światowy lider branży tytoniowej, który zatrudnia ponad 79,800 osób. Obecnie w Polsce działają 4 spółki zależne PMI, które łącznie zatrudniają ponad 3000 pracowników. Jedną z nich jest Philip Morris Polska S.A. (PMPL), zajmująca się produkcją wyrobów tytoniowych, z których około 70% trafia na eksport.