Start > Aktualności > Aktualności > WYCIECZKA DO WARSZAWY

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 24-25 listopada 2023 r., uczniowie klas 1 TT, 2 TT, 3 TT, 4 TT kształcący się na kierunku technik organizacji turystyki, uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej do stolicy Polski, czyli do Warszawy. Wspólnie z opiekunami: panem Grzegorzem Onyszkiewiczem, panią Renatą Grzyb, panią Wioletą Micherdą oraz panią Krystyną Ślęczkowską, młodzież poznała atrakcje turystyczne mijanych regionów Polski.

Podczas wycieczki uczniowie klasy 3 TT oraz 4 TT odbyli zajęcia praktyczne z pilotażu wycieczek. Młodzież wcielając się w rolę pilota wycieczki prowadziła przydzielony odcinek trasy, co dla przyszłych pracowników obsługi turystycznej było cennym doświadczeniem.

Po kilku godzinach jazdy autokarem dotarliśmy do centrum miasta, gdzie naszym pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. To imponujące miejsce oferuje nie tylko ciekawe wystawy naukowe, ale także unikalne doświadczenia kulturalne. Zwiedzaliśmy różne miejsca, gdzie mogliśmy eksperymentować, bawić się i jednocześnie uczyć. Szczególnie interaktywne wystawy wzbudziły ogromne zainteresowanie uczniów, którzy z fascynacją wchodzili w interakcję z prezentowanymi eksponatami.

Po zwiedzaniu udaliśmy się do Planetarium będącego częścią Centrum Nauki Kopernik. Tam mieliśmy okazję zanurzyć się w niesamowitym świecie gwiazd, planet i innych tajemnic kosmosu. Pokaz był nie tylko edukacyjny, ale także wzbudził nasz zachwyt astronomią. Widoki na niebo pełne gwiazd i galaktyk były niesamowite, a opowieści przewodnika sprawiły, że chcieliśmy jeszcze bardziej zgłębić tajemnice wszechświata.

Następnym punktem naszej wycieczki był Pałac Kultury i Nauki. Jego wielkość przyprawiła nas o zawrót głowy. Niezapomnianym momentem było wejście na taras widokowy. Widok na panoramę Warszawy był oszałamiający, a uczucie stania na najwyższym punkcie tego monumentalnego budynku było niezwykle imponujące. Każdy z nas starał się uchwycić tę chwilę, robiąc fotografie i ciesząc się niepowtarzalnym widokiem miasta.

Drugiego dnia naszej wycieczki mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Turystycznych. To było prawdziwe Eldorado dla miłośników podróży! Stoiska reprezentujące różne kraje, atrakcje turystyczne i egzotyczne destynacje zachęcały do odkrywania nowych miejsc. Była to doskonała okazja do zdobycia informacji o różnych kierunkach podróży, poznania ciekawych ofert turystycznych i nawiązania kontaktów z przedstawicielami różnych regionów świata.

Po tych dwóch intensywnych dniach pełnych wrażeń, wiedzy i inspiracji, wróciliśmy do domu z bagażem nowych doświadczeń, rozszerzoną wiedzą i jeszcze większą pasją do odkrywania świata. Warszawa okazała się nie tylko miejscem pełnym kultury i nauki, ale także doskonałym miejscem dla wszystkich entuzjastów podróży.