Start > Aktualności > Aktualności > WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA KL. 3TLP DO CENTRUM EDUKACJI LOTNICZEJ KRAKÓW AIRPORT

WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA KL. 3TLP DO CENTRUM EDUKACJI LOTNICZEJ KRAKÓW AIRPORT

Dnia 24 lutego 2022 roku uczniowie klasy 3TLP wraz z opiekunami p. Agnieszką Kuś i p. Wioletą Micherdą wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

W tym unikatowym ośrodku edukacyjnym przybliżającym zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację uczniowie pozyskali solidną porcję wiedzy o planowaniu lotu i wyważaniu samolotu.

Podczas specjalistycznych zajęć uczniowie w czteroosobowych zespołach, wykorzystując mapy lotnicze, planowali lot z Krakowa do Radomia. Do ich zadań należało: stworzenie planu lotu, obliczenie niezbędnego paliwa oraz dokonanie wyważenia samolotu.

Uczniowie zobaczyli również terminal pasażerski Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice.