ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > Wycieczka zawodowa logistyków do krakowskiego MPK

Wycieczka zawodowa logistyków do krakowskiego MPK

W dniu 19 marca 2019 r. trzydziestu dwóch uczniów klas logistycznych z naszej szkoły, tj. 1 TL oraz 2 B,  zwiedziło stację obsługi tramwajów na Podgórzu oraz stację obsługi autobusów na Woli Duchackiej należące do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Krakowie. Uczniowie do stacji obsługi zostali dowiezieni nowoczesnym autobusem MPK w Krakowie. Spółka dysponuje taborem autobusowym w liczbie 600 pojazdów oraz posiada ponad 300 składów tramwajowych. Autobusy MPK w Krakowie to najnowocześniejszy tabor spełniający normy emisji spali Euro 5 oraz Euro 6 w znacznej części o napędzie hybrydowym. Uczniowie dzięki uprzejmości pracowników MPK w Krakowie poznali pracę przedsiębiorstwa od zaplecza. Mieli możliwość zapoznania się między innymi z zasadami planowania i realizacji przewozów, obsługą taboru. Przyszli logistycy odwiedzili magazyny spółki i dowiedzieli się o zasadach gospodarki materiałowej.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Spółka Akcyjna w Krakowie (MPK S.A.) – jedna ze spółek powstałych w 1997 roku. Zajmuje się realizacją transportu zbiorowego na terenie gminy Kraków. Spółka otrzymała 16 razy tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwa Fair Play”.

Kierujemy podziękowania do pracowników spółki za przekazane informacje o zasadach funkcjonowania transportu miejskiego w Krakowie.

Opiekunowie: Grażyna Marszał, Sebastian Ramenda.
Współpracujemy z: