Start > Aktualności > Aktualności > WYNIKI KONKURSU GEOTURYSTYCZNEGO

WYNIKI KONKURSU GEOTURYSTYCZNEGO

„Tak to działa: geografia porządkuje przestrzeń, ale robi zamieszanie w głowie i człowiek chciałby zostać rybą,
zamiast stać w mentalnym rozdrożu między południem, północą, wschodem i zachodem”

Andrzej Stasiuk

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim siódmo- i ósmoklasistom, którzy wzięli udział w VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Geoturystycznego. Wasza pasja i zainteresowanie tematyką geografii i geografii turystycznej Polski i Europy są niezwykle inspirujące.

Dziękujemy również nauczycielom i opiekunom za wsparcie oraz zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu. Wasza praca i zaangażowanie są nieocenione w kształtowaniu pasji i upodobań młodych ludzi.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom za wysiłek i determinację, jaką przejawialiście podczas konkursu. Wasza ciekawość świata i chęć nauki są niesamowite!

Konkurs odbył się 22 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie. W rywalizacji udział wzięło 5 uczniów z Małopolskich szkół podstawowych, ale także 16 uczniów z Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

Pierwszy etap dla szkół podstawowych polegał na wypełnieniu testu jednokrotnego oraz wielokrotnego wyboru. Po sprawdzeniu testów Komisja Konkursowa w składzie:  p. Danuta Mroszczyk, p. Grażyna Marszał oraz p. Grzegorz Onyszkiewicz, wybrała 5 najlepszych prac, których autorzy automatycznie dostali się do II etapu, a ten polegał na udzieleniu odpowiedzi na 3 wylosowane pytania.

A oto ostateczne wyniki konkursu:

Kategoria – Szkoły Podstawowe:

I miejsce – Ignacy Liziniewicz – Tytuł „Geografa Rzeźniczej” – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Krakowie
II miejsce – Kacper Chrzanowski – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Marusarza w Tokarni
III miejsce – Krzysztof Krok– Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Rącznej

Wyróżnienia:

Weronika Jasiulewicz  – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Krakowie
Adam Martyna – Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Rącznej

Kategoria – Szkoły średnie:

I miejsce – Bartosz Cioch –  klasa 4 THL – Tytuł „Geografa Rzeźniczej”
II miejsce – Oskar Ciempka – klasa 3 TT
III miejsce – Jakub Pieczara – klasa 3 TT

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Pragniemy podziękować Panu Witoldowi Kozłowskiemu, Marszałkowi Województwa Małopolskiego oraz Panu Januszowi Kowalskiemu, Prezesowi Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, za objęcie Patronatu Honorowego nad VIII edycją Międzyszkolnego Konkursu Geoturystycznego.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do Pani Elżbiety Kosackiej, Dyrektora ZSRiP w Krakowie.

Uczniów przyszłych klas siódmych i ósmych już teraz zapraszamy do IX edycji Konkursu Geoturystycznego, który odbędzie się w przyszłym roku.

Organizatorzy: p. Wioleta Micherda, p. Danuta Mroszczyk, p. Grażyna Marszał, p. Grzegorz Onyszkiewicz