ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > XV Styczniowe Spotkania Gimnazjalistów

XV Styczniowe Spotkania Gimnazjalistów

Wczoraj, tj 27 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie odbyły się coroczne, XV „Styczniowe spotkania gimnazjalistów”. Wśród prezentowanych szkół nie mogło zabraknąć naszej szkoły:)

W trakcie XV „Styczniowych spotkań gimnazjalistów” 23 krakowskie zespoły szkół technicznych zaprezentowały swój dotychczasowy dorobek, tradycje, szczególne osiągnięcia oraz ofertę edukacyjną na nadchodzący rok szkolny 2017/2018. W trakcie imprezy nie zabrakło atrakcji, takich jak np.: pokazy, występy artystyczne, konkursy, degustacje, prezentacje itp., które, także w sposób niekonwencjonalny, udowodnią, iż warto kształcić się w oferowanych zawodach.

W wydarzeniu oczywiście nie mogło zabraknąć prezentacji naszej szkoły. Na stoisku szkoły MIRiP po raz pierwszy w historii tego wydarzenia zaprezentowano unikalny zawód zduna. Jest to nowy kierunek otwarty w naszej szkole – do tej pory żadna z krakowskich szkół nie mogła zaoferować nauki w tym zawodzie. Dzięki współpracy z Małopolskim Cechem Zdunów i zawodów pokrewnych, któremu przewodzi właściciel firmy CEBUD Pan Jacek Ręka uczniowie mogli dowiedzieć się ciekawostek na temat odnawialnych źródeł energii, zobaczyć jaka jest różnica pomiędzy dawnym a obecnym sposobem budowy pieców a także dowiedzieć się jak dlaczego i jak powstaje krakowski smog.
Ponadto można było podziwiać pracę uczniów szkoły z grudniowego konkursu „Fachowa Ozdoba” i porozmawiać z ich zwyciężczynią – Klaudią Maciusik, która wraz z Izą Maciusik (klasa 1AR) prezentowały ofertę szkoły za co bardzo dziękujemy!

Poza tym, gimnazjaliści i ich opiekunowie byli informowani o przedsięwzięciach realizowanych przez MIRiP m.in. o planowanych „Dniach otwartych zakładów rzemieślniczych”, czy też organizowanym 5 marca 2017 na naszej szkole 25 Małopolskim Konkursie Uczniów Fryzjerstwa. W promocji szkoły pomagali nauczyciele szkoły Wojciech Zgud Rafał Matus oraz pracownicy MIRiP – Beata Ostrowska i Tomasz Kowalik.

„Styczniowe spotkania gimnazjalistów” to cykliczna impreza o charakterze edukacyjno – wychowawczym, przygotowana w szczególności z myślą o uczniach klas trzecich małopolskich gimnazjów, ich rodzicach, dyrektorach oraz nauczycielach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski. Swoją obecnością zaszczyciła Prezydent Miasta Krakowa do spraw Edukacji i Sport Katarzyna Król. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli rzemiosła – Prezesa MIRiP Janusza Kowalskiego wraz z z-ca dyrektora MIRiP Tomaszem Kowalikiem, Członka Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Krakowie Marty Łudzik oraz dyrektora Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej MIRiP Elżbiety Kosackiej.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”6″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”50″ number_of_columns=”5″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/mirip2/domains/szkola.izba.krakow.pl/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
Współpracujemy z: