Start > Aktualności > Aktualności > Z WIZYTĄ U MISTRZA MATEJKI

Z WIZYTĄ U MISTRZA MATEJKI

Wystawa „Matejko i historia” to ciekawa propozycja Muzeum Narodowego w Krakowie dla wszystkich miłośników malarstwa mistrza Jana Matejki, który w wyjątkowy sposób rozumiał prezentowanie wydarzeń historycznych, istotnych dla budowania i podtrzymywania narodowej tożsamości w czasach zaborów. Przepiękne, znane i po raz pierwszy pokazywane szerokiej publiczności, płótna malarza miały okazję zobaczyć klasy 1 TE i 5 TLP pod opieką p. B. Piotrowskiej i p. R. Matusa, które we wtorek 21 listopada 2023 r. odwiedziły gmach muzeum przy Al. 3 Maja. „Stańczyk”, „Kazania  Skargi” czy „Kochanowski nad zwłokami Urszuli” to tylko niektóre z dzieł prezentowanych na ekspozycji, do zobaczenia której szczerze zachęcamy, bo warto!