Start > Aktualności > Aktualności > ZAPRASZAMY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE CECHU W WIELICZCE „ROZWÓJ ZAWODOWY = LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ”

Powiatowy Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Wieliczce informuje, iż w dniach od 21.04.2021 do 05.05.2021  rozpoczyna kolejną turę rekrutacji uczniów do projektu, chętnych uczniów serdecznie zaprasza do biura Cechu po dokumenty rekrutacyjne, lub na stronę internetową. Biuro Cechu przyjmuje Strony od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 13:00.

Informacje o projekcie:

Cech od sierpnia 2020 roku do sierpnia 2022 roku będzie realizował projekt pn. ROZWÓJ ZAWODOWY = LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Partnerem w projekcie będzie Beata Nowak Instytut Doradztwa Regionalnego i Europejskiego.

DLA KOGO:

➡️    Dla uczniów szkół branżowych I stopnia zlokalizowanych w gminach: Wieliczka, Kraków, Biskupice, Niepołomice, Świątniki Górne, Czernichów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Skawina, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki,

➡️    Dla uczniów odbywających kursy w Niepublicznym Centrum Kształcenia Zawodowego przy Powiatowym Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Wieliczce,

➡️    Wyżej wymienionych uczniów zamieszkujących na terenie woj. małopolskiego w wieku 14-20 lat,

➡️    Uczniów nie uczestniczących w innych tego typu projektach.

OFERTA
:

▶️  Płatne praktyki (1 – 2 miesięczne) – stypendium 2200 za 1 miesiąc;

▶️  Bezpłatne szkolenia kwalifikacyjne;

▶️  Bezpłatne warsztaty min. z współpracy w zespole, kontaktu z klientem, aktywnego poszukiwania pracy;

▶️  Szkolenia zakończone certyfikacją;

▶️  Kursy przygotowawcze do egzaminu czeladniczego;

▶️  EGZAMINY CZELADNICZE;

▶️  KURSY PRAWA JAZDY KAT. B;

▶️  Indywidualne doradztwo edukacyjno-zawodowe;

▶️  Kursy językowe;

Wybór działań w projekcie będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb uczniów. Każdy uczestnik będzie objęty opieką doradcy zawodowego, skorzysta z płatnych praktyk, szkoleń, kursów zawodowych, sfinansowania egzaminów czeladniczych w zależności o potrzeb. Formy wsparcia dla uczestnika będą dobierane tak, aby uzupełnić jego kwalifikacje i podwyższyć kompetencje.

KORZYŚCI DLA PRACODAWCÓW:

☑️ Możliwość przeszkolenia pracownika młodocianego (szkolenia kwalifikacyjne, warsztaty kompetencyjne) pod kątem wykonywanego zawodu;

☑️ Możliwość uzupełnienia wiedzy i umiejętności podczas praktyk zawodowych;

☑️ Szansa na przygotowanie pracownika młodocianego do wykonywania pracy w firmie

☑️ Pokrycie z dofinansowania kosztów stypendium za udział w praktykach dla ucznia, kosztów szkoleń BHP na przewidzianym stanowisku pracy, wynagrodzenia opiekuna praktyki w firmie, zakupu materiałów niezbędnych do realizacji praktyk – wartość dofinansowania do 1 praktyki to średnio 4108,75 zł.

☑️ Konieczny wkład pracodawcy to tylko 5% kosztów praktyk (ok. 216,25 zł);

☑️ Pokrycie z dofinansowania kosztów egzaminu czeladniczego dla ucznia.

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA, WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PROSIMY O KONTAKT Z BIUREM CECHU:

Powiatowy Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Wieliczce

ul. Limanowskiego 11, 32-020 Wieliczka